همه آنچه از گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال می‌دانیم
همه آنچه از گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال می‌دانیم

سال گذشته، شرکت گوگل سری جدید گوشی‌های پیکسل تحت عنوان پیکسل ۲ را معرفی کرد. با وجود بهره‌گیری این گوشی‌ها از طراحی نسبتا قدیمی، آن‌ها توانستند توجه بسیاری از کاربران را جلب کنند که بخش زیادی از آن به قدرت بالای این گوشی‌ها، ارائه‌ی تجربه‌ی نرم‌افزاری جذاب و دوربین قدرتمند آن‌ها برمی‌گردد. در مورد گوشی‌های پیکسل ۳ هم که تا مدتی دیگری معرفی می‌شوند، اخبار و شایعات زیادی منتشر شده که در این مطلب به‌صورت مختصر و مفید به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

طراحی

پیکسل 3

پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال به ترتیب توسط HTC و ال‌جی ساخته شدند، اما حالا که گوگل تیم سخت‌افزار HTC را به خدمت گرفته است، چه انتظاراتی می‌توانیم داشته باشیم؟ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، گوگل برای ساخت پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال با یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فاکس‌کان بنام FIH به توافق رسیده است. باید خاطرنشان کنیم که گوشی‌های شرکت HMD که از برند نوکیا بهره می‌برند، توسط همین شرکت ساخته می‌شوند.

هرچند هنوز چند ماه تا عرضه این گوشی‌ها فاصله داریم، اما بر اساس تصاویر لو رفته، می‌توانیم با اطمینان زیادی در مورد طراحی گوشی بزرگ‌تر صحبت کنیم. در چند هفته گذشته، چندین تصویر از رندرها و نمونه‌های اولیه این گوشی منتشر شده است که در ادامه می‌توانید تعدادی از این تصاویر را مشاهده کنید.

در این تصاویر منتشر شده، شاهد بهره‌گیری از پنل پشتی شیشه‌ای هستیم. البته اگر بیشتر دقت کنیم، در پنل پشتی پیکسل ۳ ایکس‌ال می‌توانیم ببینیم که فقط بخش فوقانی آن براق است و ادامه آن به‌صورت مات ساخته شده است. به همین خاطر می‌توانیم انتظار پشتیبانی از شارژ بی‌سیم را داشته باشیم. در ضمن باید به وجود بریدگی نمایشگر هم اشاره کنیم که البته این مشخصه طرفداران چندان زیادی ندارد. از دیگر ویژگی‌های ظاهری این گوشی می‌توانیم به بهره‌گیری از یک دوربین اصلی، دو دوربین سلفی و اسپیکر جلویی دوگانه اشاره کنیم.

باید خاطرنشان کنیم که شاید در محصول نهایی شاهد بهره‌گیری از این طراحی باشیم، اما این تصاویر لو رفته مربوط به نمونه اولیه این گوشی و شاید تا زمان عرضه نهایی آن، شکل و شمایل این گجت دچار تغییراتی شود.

مدتی پیش هم یکی از معروف‌ترین افشاکنندگان حوزه تکنولوژی، دو ویدیو ۳۶۰ درجه‌ای از رندر پیکسل ۳ ایکس‌ال مشکی‌رنگ و پیکسل ۳ سفیدرنگ منتشر کرد که در ادامه می‌توانید این دو ویدیو را مشاهده کنید.

  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :